Windows 10 Programların Yeniden Açılması Nasıl Engellenir?

Windows 10'da programların kendi kendine tekrar açılması nasıl kapatılır?

0 296

Windows 10 programların yeniden açılması bilgisayarı kapatırken açık kalan programların daha sonra bilgisayar tekrar açıldığında programların başlamasını ifade etmektedir. Basit yöntemler ile bu durumun önüne geçebilirsiniz.

Windows 10 Yeniden Açılan Programları Engelleme

Windows 10 yeniden açılan programları engellemek için öncelikle Ayarlar sekmesine giriş yapmanız gerekmektedir. Ayarlar kısmına girdikten sonra sırasıyla hesaplar ve oturum açma seçeneklerini izleyin. Bu kısımdan uygulamaları yeniden başlat bölümüne girin ve bu seçeneği kapalı olarak ayarlayın.

Bu ekrana ulaşmak için Windows 10 son sürümleri kullanıyor olmanız gerekmektedir. Eğer daha düşük bir Windows 10 sürümü kullanıyorsanız bu durumda öncelikle Windows güncellemesi yapmak ve son sürüme yükseltmek gerekecektir.

Bilgisayarı açınca klasörler karşınıza çıkıyorsa bu durumda Dosya Gezgini’ne girin ve buradan görünüm sekmesini seçin. Daha sonra seçenekler kısmını seçin. Görünüm sekmesini aşağıya doğru indirin ve oturum açıldığında pencereleri geri yükle seçeneğini kapalı olarak seçin. Bu sayede bilgisayar açıldığında klasörler açılmayacaktır. Aynı seçenek ayrıca Windows 7 ve Windows 8 sürümlerinde de kullanılabilmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yeni Bahis Siteleri