Şans Bambusu Bakımı Nasıl Yapılır?

Şans Bambusu nedir? Şans Bambusu nerede kullanılır ve bakımı nasıl olur?

0 314

Şans bambusu bakımı yapmak için belirli yöntemlere dikkat edilmesi gerekmektedir. Temel olarak bakımı son derece kolay olan bu bitkinin ihtiyaçlarını doğru karşılamanız halinde uzun süreli besleme olanağı elde edebilirsiniz.

Şans Bambusu Bakımı Nasıl Olur?

Şans bambusu Uzakdoğu’da doğal ortamda yetişen ve mobilyadan ilaç sanayine kadar çok geniş bir yelpazede tercih edilen bir bitkidir. Adını, yetiştiği topraklarda şans getirdiğine inancından almaktadır. Özellikle Çin ve Japonya gibi ülkelerde bambu hediye etmek karşı tarafa şans dileklerinde bulunmak açısından önemlidir.

Şans bambusu bakımı için öncelikle ılık bir ortam yaratılması gerekmektedir. Oda sıcaklığı bambunun yetişmesi için uygun olacaktır. Bambu toprakta değil su içinde yetişir ve bu yüzden toprak koymamanız gerekir. Bambuyu koyduğunuz vazonun alt kısmına çakıl taşları koyun ve daha sonra üst kısma kadar su doldurun.

Bambu sık su değişiminden hoşlanmaz, bu bakımdan suyunu 15 gün aralıklar ile tamamen değiştirmeniz yeterli olacaktır. Ayrıca çok fazla güneş ışığına maruz kalmasını da engellemek için dikkatli olmanız gerekmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yeni Bahis Siteleri