Peynir Buzdolabında Nasıl Saklanır?

Sofraların lezzetli tatları arasında yer alan peynir buzdolabı içerisinde nasıl saklanmalıdır?

0 260

En çok kahvaltı sofralarında görmeye alışık olduğumuz peynir aslında her alanda kullanılmaktadır. Öğle ve akşam öğünleri salatanın içinde, ara öğünlerde, yemeklerde de kullanılarak yemeklere farklı bir tat vermesi sağlanmaktadır.

Bunun yanında tatlılarda da peyniri görmekteyiz. Peki her alanda karşımıza çıkan ve sürekli tükettiğimiz peyniri nasıl saklamalı ve muhafaza etmeliyiz?

Peynir insan vücuduna son derece yararlı ve gerekli olan bir süt ürünüdür. Bu nedenle tazeliğini kaybetmeden ve besin değeri düşmeden tüketilmesi gerekmektedir.

Peyniri saklayıp muhafaza etmek için ise mutlaka peyniri hava ile temas etmeyecek bir kap içerisinde buzdolabına koymamız gerekmektedir. Aksi halde peynir küflenmektedir.

Peynirin Çabuk Bozulmaması İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Peyniri aldıktan sonra değil alırken nasıl muhafaza edeceğinizi düşünmeli ve buna göre peynir almalısınız. Peyniri alırken mutlaka son tüketim tarihine dikkat ederek almanız gerekmektedir. Son tüketim tarihi yakın ya da geçmiş bir peyniri almayınız.

Sonrasında ise peynirin ambalajına da mutlaka dikkat etmeniz gerekmektedir. Delinmiş ya da yırtılmış peynir ambalajındaki peynir hava ile temas ederek çoktan bozulmuş olabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.