Oryal Nedir, Evde Oryal Nasıl Yapılır?

Kadınların son dönemlerdeki merakı olan oryal nedir? Saç için oryal nasıl yapılır? Evde kendiniz saça oryal yapabilmeniz için dikkatli okuyun!

0 713

Saç açma işlemi olarak bilinen oryal evde nasıl yapılabilmektedir? Bilinenin aksine oryal bir boya değildir. Saçı açmak için kullanılan kimyasal bir uygulamadır. Saçın keratin yapısını kaybetmesine neden olan oryal doğru şekilde yapılmaz ise saçların yanmış bir görüntü içine girmesine de neden olmaktadır.

Bu nedenle evde oryal yapmak isteyenlerin son derece dikkatli olması gerekmektedir. Peki doğru oryal uygulaması nasıl yapılmaktadır?

Oryal uygulaması yapılmadan önce mutlaka saça keratin yüklemesi yapılmalıdır. Bu saçınızın göreceği zararı en aza indirmektedir.

Evde Oryal Nasıl Yapılır?

Evde oryal uygulaması yapacaksanız eğer pek çok markanın konu ile ilgili ürünleri bulunmaktadır. Alacağınız bir oryal yani mavi toz açıcıyı metal olmayan bir kapta karıştırarak hazırlamanız gerekmektedir.

Saça uygulama biçiminde ise saç ucundan saç dibine doğru uygulamanız gerekmektedir. Bunun nedeni saç dipleri saha çok ısındığı için daha hızlı açmaktadır. Ancak bir kimyasal madde olduğunu unutmayarak çıplak elle temastan kaçınmalı ve saç derinize de olası teması engellemeniz gerekmektedir.

Oryal uygulaması yapmadan önce mutlaka bir uzmandan ya da yapan birinden konu ile ilgili yardım almanızda fayda olacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yeni Bahis Siteleri