Mutfak Dolaplarını Şık Hale Nasıl Getirirsiniz?

Mutfak dolaplarınızı daha güzel ve dikkat çekici hale getirecek öneriler.

0 277

Mutfak dolaplarını boyamak çok basit ve pratik yöntemler ile mutfağınıza yeni bir görünüm katmak için idealdir. Ancak dolapları boyamak için belirli yöntemlere dikkat etmeniz gerekiyor. Bu sayede istediğiniz çarpıcılığı elde edebilirsiniz.

Mutfak Dolapları Nasıl Boyanır?

Mutfak dolabı boyamak için farklı boya renklerini tercih edebilirsiniz. Tek bir renk kullanmak boğuculuk yaratacağı için farklı boyaları kullanmak daha iyi sonuçlar verecektir. Genelde mutfak dolapları ahşap ve benzeri malzemelerden yapıldıkları için kolayca boya tutarlar.

Kullanacağınız boyanın yağlı boya olmasını tercih ederseniz daha canlı renkler ve parlaklık hissi elde edebilirsiniz. Su bazlı boyaların kullanılması halinde ise dolaplarınız biraz daha sönük gözükecektir.

Boyamak istediğiniz dolapların görünen tüm kısımlarını dikkatli bir şekilde boyayın. Pastel renkleri boyamak için tercih edebilirsiniz. Dolaplarınız eğer tek renkse, örneğin beyazsa bu durumda dolapların zemin tarafını çarpıcı renklerde boyayarak daha etkileyici bir görünüm elde etmeniz de mümkün hale gelir.

Boyama yaparken dolapların iç kısmını boyamayı da ihmal etmeyin, böylece daha güzel bir görünüm elde edersiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.