Mama Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

0 7

Evlerde bizlere arkadaşlık eden can dostlarımız köpeklerin beslenmesi, büyük özen isteyen bir iştir. Gerek mama seçiminde gerekse de mamaların verilme sıklığında yapılacak hatalar, köpeklerin sağlıklarını ve gelişimlerini olumsuz olarak etkileyebilir. Dolayısıyla mama seçimi yaparken son derece özenli hareket edilmeli ve mamalar, yine özenli bir şekilde köpeklere verilmelidir.

Köpeklerin sağlıklı gelişmesi için protein ağırlıklı olarak beslenmesi, gerekli olan vitamin ve mineralleri mamalarından alması gerekiyor. Tercih edilen mamanın içerik bakımından yetersiz olması veya mamanın tamamen kalitesiz olması, istenmeyen durumlardır. Böyle olumsuzlukların yaşanmaması için kaliteli markalara yönelmek gerekiyor. Bu noktada kalitesi ile öne çıkan ve tercih edilebilir olan seçeneklerden arasında Proplan köpek mamaları da yer alıyor.

Kaliteli Köpek Maması: Proplan

Köpek maması, içeriğinin zenginliği ve üretimdeki diğer unsurlara bağlı olarak kaliteli veya kalitesiz olarak nitelendirilir. Proplan; sığır, balık, hindi ve tavuk gibi hayvanların etleri ile üretim yapıyor. Üstelik mamaların besin değerini arttırmak için yine doğal tahılları içeriğe belli bir oranda ekliyor ve buna bağlı olarak muhteşem sonuçlar ortaya çıkıyor.

Proplan tarafından üretilen mamaların arasından seçim yaparken de dikkat edilmesi gereken bazı hususlar olduğu unutulmamalıdır. Nihayetinde her köpeğin kendine has özellikleri bulunuyor. Yaş, ırk, sindirim sistemi ve benzeri hususlar bakımında köpeklerin farklı olduğu unutulmamalıdır. Bu unsurlar dikkate alınarak seçim yapıldığında, köpeklerinizin sağlıklarına pozitif anlamda etki yaptığınızı göreceksiniz.

Proplan köpek maması, sadece ülkemizde değil, Avrupa ülkelerinde de yoğun olarak kullanılıyor. Markanın kendini ispatlamış olması, kaliteli üretim yapması ve köpeklerin ihtiyaçlarını bilmesi gibi hususlar, diğer markalardan adeta bir adım öne geçmesini sağlıyor. Bunların yanında farklı büyüklükte mama seçenekleri sunması da önemli bir tercih nedeni olarak dikkat çekiyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.