Kulaktaki Küpe Yarası Nasıl Gider?

Kulakta oluşan küpe yarası nasıl gider? Kulakta oluşan küpe yaralarını önlemek için yapılacaklar.

0 86

Kulakta yara olmadan önce kulağınız ve küpe deliği bölgesi sürekli kaşınır. Arkasından ise kaşıma ile çoğalan enfeksiyon yayılır ve kulak deliğiniz yara olur. Bunu geçirmek için öncelikle ellerinizi anti bakteriyel sabun ile ılık suyla beraber yıkayınız.

Pamuklu çubuğun ucunu anti bakteriyel sabunla ya da tuzlu su çözeltisiyle nemlendirin. Sıvı ya da yumuşak irini pamuklu çubukla nazikçe alın. Ama kabukları almayın çünkü bunlar, kulağının iyileşmesine yardımcı olur.

Her iki kulağınız da enfeksiyon kapmışsa her bir kulak için farklı pamuklu çubuk kullanın.

Kulaktaki Küpe Yarası Nasıl Oluşur?

Kulak deldirmek ve küpe takmak tarihin en eski zamanlarından beri birçok anlam ifade etmek için ya da sadece aksesuar olarak kullanılmaktadır. Cinsiyet fark etmeksizin kadın- erkek küpe takmak sıklıkla görülen aksesuarlar arasında yerini almaktadır.

Kulaklara küpe takarken çoğunlukla taktığımız küpenin tarzına ve görüntüsüne bakarken kalitesini ihmal ederiz. Ucuza alınan bir küpe kulakta şık durmasının yanında kulağınızda da hasar bırakabilmektedir.

Küpelerin kulaklara sıklıkla yaptığı hasar ise kulağı yara yapmaktır. Kulağınız yara olmadan önce küpe kulağınızı alerji yapmış ise kulağınız ve küpe deliği bölgesi sürekli kaşınacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yeni Bahis Siteleri