Kedi Tuvaleti Problemlerini Önlemek

0 9

Kediler temizlik açısından oldukça titiz olabilirler, bu nedenle evde düzenli bir kirle uğraşmak istemiyorsanız, kedi tuvaletinin standartlara uygun olarak tutulması oldukça önemlidir. Aşağıda yer alan öneriler, kedinizin tuvalet kabı için önemlidir.

Kedi Tuvaleti Kabı ve Dışkılar

Kediler mevcut olan herhangi bir yeri tuvalet olarak kullanabileceğinden, evinizdeki her kedi için kişisel bir kedi tuvaleti belirlemek mümkün olamayabilir. Bu bir kedinin, başka bir kedinin içerisinde girdikten sonra bazen kedi tuvaletini reddedebileceği anlamına gelmektedir. Bu durumda, tüm kedi tuvaletlerini temiz tutmak gerekir ve hatta ek tuvaletler eklemeniz gerekebilir. Tüm kedi tuvaletlerinin tek bir yere koyulmaması en iyi seçenektir çünkü kedileriniz onları büyük bir kutu olarak düşünecek ve başka bir kediyi yakalamak mümkün olmayacaktır.

Kapalı Kedi Tuvaletleri

Bazı insanlar kendileri ve kedileri için kapalı kedi tuvaletleri tercih etmektedir. Kapalı kutular gizliliği artırabilir ve kediniz dışkısını gömdüğünde kutudan çıkan dışkı miktarında azalmalar olabilir, ancak bazı potansiyel dezavantajları bulunmaktadır. Küçük bir tuvalet kabının unutulması kolaydır, bu da içindeki kokuların hapsolduğu kirli bir kutuya yol açabilmektedir. Kapalı kedi tuvaletleri, daha büyük kedilerin dönerek kendilerini hazırlamaları için zor olabilir ve çıkışta kolayca dağınıklığa yol açabilir.

Sonuç olarak, kedinizi kapalı kedi tuvaletini sevmiyorsa, onu kullanmayacağı anlamına gelmektedir. Kedinizin hangi türü tercih ettiğini öğrenmek için petshop üzerinden alarak denemeler yapabilirsiniz.

Online pet shop hizmeti veren https://cabukmama.com üzerinden kedi tuvaletiniz için en uygun kedi kumu ve kediniz için en uygun kedi maması ürünlerini temin edebilirsiniz.

Kedi kumu temizliği için kolaylık sunulan çok çeşitli kedi tuvaletleri bulunmaktadır. Dikkat etmelisiniz, bu yeniliklerden birisi kedinizin tuvaletini reddetmesine sebep olabilmektedir. Sıradan bir tuvalet kabına alışık kediniz varsa, buna bağlı kalmak en iyi seçenektir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.