İEO Nedir? Dezavantajları

0 14

İEO, kripto varlıkların arkasında yer alan projeler için fon toplanmasında kullanılan yöntemlerden biridir. Bilindiği gibi geliştiriciler, projelerini hayata geçirmek için yatırımcılardan fon toplar ve bunun karşılığında onlara token verir.

Fon toplama sürecinde geliştiriciler istedikleri maddi desteği alır. Yatırımcılar için ise durum biraz farklıdır. Nihayetinde henüz ortada tam bir ürün yoktur ve sadece projeye ilişkin detaylar vardır. Bu noktada yatırımcılar projeyi detaylı olarak inceler ve gelecek görmeleri halinde yatırım yapar. Bazen bahsedilen yatırımlar sayesinde birkaç kat kar etmeleri mümkün olur.

Geliştiricilerin yatırım toplamak için tercih edebileceği farklı yöntemler var. IEO da bunlardan biridir. Peki, İEO nedir? Dezavantajları var mı?

IEO Nedir?

IEO; ilk borsa teklifi anlamına gelen bir yöntem olup, adından anlaşılacağı üzere borsa üzerinden fon toplanmasına imkan verir. Yatırımcılar açısından bakıldığında borsa üzerinden fon sağlamanın herhangi bir riski olmadığı söylenebilir. Böylece ICO yönteminin riskleri ortadan kaldırılmış olur. Ancak geliştiriciler açısından durum çok da olumlu değildir.

Geliştiriciler, fon toplamak için borsadan onay almalıdır. Onay süresi bazen çok uzun olabiliyor. Ayrıca borsa tarafından listelenme için yüksek rakamlar talep edilebiliyor. Dolayısıyla da geliştiriciler için burada bir takım dezavantajlar olduğu son derece açıktır. Bunlar nedeniyle bazı projeler direkt kayboluyor ve gerekli olan fonu hiçbir zaman toplayamıyor. Bazen de yatırım almakta çok geç kalınabiliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yeni Bahis Siteleri