Fıstık Ezmesi Kilo Aldırır Mı?

Lezzeti ile vazgeçilmezler arasında yer alan Fıstık Ezmesi kilo aldırır mı?

0 284

Kalorisinin fazla olması ve yağ oranının yüksek olması fıstık ezmesinin kilo aldıracağını düşünmemize neden olabilir. Ancak bilinenin aksine fıstık ezmesi kilo verilmesine yardımcı olabilen bir gıdadır.

Fıstık ezmesinin kilo aldırmaması için yapılması gereken şey oranının doğru ayarlanmasıdır. Kilo verilmesine yardımcı olabilen bir ürün olsa da eğer doğru oranda kullanılmaz ise kilo almak kaçınılmazdır.

Fıstık ezmesinin kilo aldırmaması için önemli olan başka bir etken ise %100 doğal fıstık ezmesi tüketimidir. Market ve raflardaki fıstık ezmelerinin yerine %100 doğal üretilmiş olan fıstık ezmelerinin tüketilmesi kilo problemi için son derece önemlidir.

Evde Fıstık Ezmesi Nasıl Hazırlanır?

Evde fıstık ezmesi hazırlamak için ihtiyacınız olan ürünler; kabuklu yer fıstığı, pekmez, biraz deniz tuzu ve baldır. Tüm malzemeleri sıvı bir kıvam yakalayana kadar rondoda yapmanız fıstık ezmesi yapmanız için yeterli olacaktır.

Ancak evde yapılan fıstık ezmesinin kullanımı uzun ömürlü olmadığından bir hafta içerisinde tüketmeniz gerekmektedir. İçerisinde katkı maddesi bulunmadığı için hızlı tüketimi son derece önemlidir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.