Cilt Bakımı İçin Kuru Fırçalama Nasıl Yapılır?

Cilt bakımında önemli bir yeri olan Kuru Fırçalama nedir ve nasıl yapılır?

0 296

Pürüzsüz ve sağlıklı bir cilt görünümüne kavuşmak için kuru fırçalama yapmak büyük önem taşıyor. Sağlıklı bir cilt için kuru fırçalama yöntemini günlük rutininiz haline getirebilir ve bu sayede sağlıklı bir cilt yapısına kavuşabilirsiniz.

Kuru Fırçalama Nasıl Yapılır?

Kuru fırçalama yapmak cildin pürüzsüz ve sağlıklı görünmesi için çok yararlı olacaktır. Bunun için ilk olarak ise kuru fırça seçiminin yapılması gerekmektedir. Kuru fırçalama bakımı için fırçanın kalitesi çok önemlidir. Bunun için doğal kıllara sahip olan fırçaların tercih edilmesine dikkat etmeniz gerekir. Uygulama öncesinde yumuşak, daha sonra sert kıllı fırçaların kullanılması gerektiğinden iki fırçanın da edinilmesi tavsiye edilir.

Fırçayı temin ettikten sonra fırçalama yönü her zaman ayaklardan vücudun üst kısımlarına doğru olmalıdır. Uygulama özellikle sabahları duştan önce yapılmalı ve daha sonra duşa girilmelidir. Duş esnasında da doğal ürünler ile yıkanmaya dikkat edilmelidir.

Kuru fırçalamayı düzenli olarak yapmanın vücudunuza pek çok faydası olacaktır. Bu faydalar arasında en büyük etmen ölü derinin atılmasını sağlamak olacaktır. Özellikle ölü derinin atılması cildin parlak ve sağlıklı görünmesi için çok önemlidir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yeni Bahis Siteleri