Burun Tıkanıklığı Neden Olur, Nasıl Geçer?

Aniden meydana gelen Burun Tıkanıklığı nedenleri ve nasıl geçeceği hakkında bilgiler!

0 268

Burun tıkanıklığı yaygın görülen rahatsızlıklardan birisi olup pek çok sebepten ötürü kaynaklanabilir. Her burun tıkanıklığı hastalık belirtisi olmadığı gibi bazı durumlarda da burun tıkanıklığının yaşanması hastalık çağrışımı yapabilir.

Burun Tıkanıklığı Belirtileri ve Tedavi Yöntemleri

Burun tıkanıklığı belirtileri genelde solunum güçlüğü, tek burun deliğinden nefes alamamak, burunda doku şişliği, göz altlarının şişkin olması gibi etmenlere bağlı olmaktadır.

Burun tıkanıklığını gidermek için evde yapılacak etkili yöntemlerin başında ise burun tıkanıklığı buhar banyosu gelmektedir. Kaynar suyun içine biraz nane yağı ya da mentollü krem koymanız burun deliklerinizin açılmasını sağlar.

Sarımsak ezmesi tüketmek de burun kanalları açmak açısından yardımcı olmaktadır. Bunun yanında buruna tuzlu su çekmek de yine kanalların hızlı bir şekilde açılmasına neden olacaktır.

Bunun yanında zencefil çayı tüketerek de burun tıkanıklığınızın giderilmesini sağlayabilirsiniz. Kaynar suyun içine taze zencefeli rendeleyerek bunu ekleyip demletme sonrasında içmeniz burun tıkanıklığını gidermek açısından iyi olacaktır. Tercihen içine limon ya da bal da ekleyebilirsiniz. Son olarak sıcak duş yapmak da burun tıkanıklığınızı giderecektir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.