Android Telefonlarda RAM Nasıl Arttırılır?

Android telefon kullanıcıları için daha hızlı bir deneyime kavuşturacak Ram arttırma yolları.

0 310

Andorid telefonlarda RAM arttırmak farklı yöntemler ile yapılabilmektedir. Esasında uygulamaların ve oyunların çalışması için en büyük etmen RAM’den kaynaklanmaktadır. Çoğu telefon 2 GB RAM’e sahiptir ancak bu durum çoğu kullanıcı için yavaşlık anlamına geliyor.

Android Telefonda RAM Nasıl Artar?

Android telefonda RAM arttırmak telefonun yüksek hızlarda kullanılması anlamına gelir. Her ne kadar çoğu kişi için depolama hız açısından daha önemli gibi görünse de esasında telefonların hızını belirleyen RAM kapasitesidir.

Telefonlarda bilgisayarlarda olduğu gibi parça değişimi ile RAM değişimi yapılmamaktadır. Yani mevcut telefon RAM’ini çıkararak yerine daha yüksek bir parça takmak olası değildir. Fakat MicroSD kart ile RAM artışı yapılabilmektedir.

Bunun için yüksek kapasiteli bir SD kart seçip telefonunuza takın. Daha sonra ise Swapper uygulamasını yükleyin ve bu uygulamayı başlattıktan sonra swap dosyası oluşturun.

SD kartın kullanacağı RAM miktarını belirleyin ve swap dosyalarının oluşmasını bekleyin. Dosyalar oluştuktan sonra telefonu yeniden başlayın. Yeniden başlayan telefonunuz artık daha yüksek RAM imkânına kavuşmuş olacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yeni Bahis Siteleri